Čo to má moja 7 mesačná dcéra za uškom?

Zodpovedané
28. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému mojej 7 mesačnej dcéry. Za uškom má ničo hmatné, mäkké a voľne pohyblivé. Boli sme u pediatričky a aj u chirurga. Vraj je to skôr na pozorovanie. Má to tam mesiac a nejako sa to nezmenilo.

Čo to má za uškom?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám takto ani ja povedať.

Môže ísť napríklad o lipóm (tukové tkanivo pod kožou), uzlinu ( to mi ale až tak nepripadá). Sonom sa to dá "odhaliť", ale pokiaľ dcérke nespôsobuje útvar žiadne obtiaže, tak to zatiaľ iba odsledujte.

Také malé bábätko pri vyšetrení asi ešte veľmi plačkalo (aj keď je bezbolestné) a bolo by tramatizované vyšetrením.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas