Čo znamená krv v stolici dvojročného synčeka?

Zodpovedané
28. júl 2022

Dobrý deň.

dvojročný syn prekonal už 3x Covid-19. Aktuálne má vírusovú angínu, dnes sme boli u lekára. No poobede sa mu v stolici objavila červená krv. Mal pár zrazenín v stolici. Keď som ho išla utrieť, tak mal krvavý zadoček. Po utretí sa už ďalšia krv neobjavila. Trochu krvi po kakaní mal na papieri aj minulý týždeň, ale dnes toho bolo o dosť viac. Doktor ordinuje až v pondelok.

Čo to môže byť?

Máme ísť na pohotovosť?

Ďakujem

PS: Fotku prikladám v druhej otázke.

Dobrý deň,

nemal stolicu veľmi tvrdú? Vyzerá to ako čerstvá krv, ktorá sa vyskytuje pri natrhnutí konečníka z dôvodu tvrdej stolice.

Na pohotovosť ísť netreba, pokiaľ je klinicky v poriadku. Ak je pravda, že má tvrdú stolicu, tak sú potrebné kroky k jej zmäkčeniu (Forlax, pitný režim, ovocie a zelenina, pohyb).

Ak sa bude opakovať, tak treba návštevu lekára aj cez víkend.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas