Čo znamenajú bolesti v oblasti pupka u 5 ročnej?

Zodpovedané
1. okt 2021

Dobrý deň,

5 ročná dcéra sa sťažuje na bolesť bruška v oblasti pupku. Najprv to bolo 1x za mesiac, potom 2x a teraz je to už 3x denne. Myslela som si, že to je mliekom. Tak som začala dávať bezlaktózové. Ale ani po vysadení to neprestáva. Bruško ju bolí hocikedy pred jedlom, po jedle, ráno a aj večer.

O aký problém môže ísť?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

Je nutné komplexné vyšetrenie u Vašej doktorky. Odbery stolice (parazity, Helicobacter), krvné testy, prípadne protilátky na celiakiu. Okrem toho zobrazovacie vyšetrenie - sono.

Treba sa určite dohodnúť s Vašou doktorkou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas