Dcérka má nízke CRP a vysoké leukocyty. Je to v poriadku?

Zodpovedané
3. okt 2022

Dobrý deň,

rada by som počula Váš názor ohľadom problémov mojej dcérky. Má žlté sople, ale je bez teploty. V stredu minulý týždeň sme ju pustili na tanečnú a štvrtok začala od 12 v noci do 3 rána vracať žlč.

V piatok ráno sme išli na odber krvi a tam zistili, že má 21 000 leukocyty. CRP mala len 10. Poslala nás na sono, kde povedali, že to vyzerá na zápal tenkého čreva.

Nedávno nám zomrel kamarát, ktorý prekonal leukémiu a hneď som sa vyplašila. V sobotu a nedeľu som ja a aj muž hnačkovali a vracali. Dnes sme boli na krv a leukocyty 11 000.

Je normálne, že pri takom nízkom CRP mala tak vysoké leukocyty?

Zdvihnú sa vždy, keď telo bojuje a potom sa dajú do normy?

Biochémiu mala vraj úplne v poriadku.

Ďakujem

Dobrý deň,

leukocyty sú bežne takto zvýšené pri odbere krvi - ide o stresovú reakciu tela.

Ak je nízke CRP a leukocyty sú vysoké, svedčí to pre stres.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas