Do koľkých mesiacov by malo dieťa vedieť držať hlavičku?

Zodpovedané
10. jún 2020

Dobrý deň,

mojej dieťa bude mať za pár dní 2 mesiace a snaží sa dvíhať hlavičku. Vydrží pár sekúnd, ale následne mu stále padá.

Do koľkých mesiacov by malo dieťa vedieť držať hlavičku?

Ďakujem

Dobrý deň,

v 2. mesiaci sa detičky už snažia hlavičku dvíhať a interval ako ju udržia sa predlžuje. Vidíte postup od 1.mesiaca.

V 3. mesiaci dieťatko „pasie koníčky“, teda v polohe na brušku sa dvíha na lakte, hlavu má vysoko zodvihnutú a vystiera dolné končatiny v bedrových kĺbikoch.

Ak sa po 3. mesiaci nedvíha na lakte, tak je potrebné prešetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas