Do ktorého mesiaca bábätka je v poriadku nekoordinovaný pohyb nôh a rúk?

Zodpovedané
24. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nekoordinovaného pobyhu rúk a nôh dieťatka.

Do ktorého mesiaca bábätka je v poriadku nekoordinovaný pohyb nôh a rúk?

Tzn. časté kopanie nožičkami, strnulé mávanie rukanie, udieranie sa do bruška.

Ďakujem

Dobrý deň,

toto sa nedá zhodnotiť. Hodnotí sa vždy celý psychomotorický vývin dieťatka.

V každom veku prichádza iný pohyb. Nekoordinované pohyby rúk a nôh sú pre dojčatá normálne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas