Je lepšie dávať hypertonickú alebo izotonickú vodu na zatekajúce hlieny?

Zodpovedané
16. sep 2021

Dobrý deň,

môj 14 mesačný chlapček má už tretí deň nádchu a zatekajúce hlieny, kvôli ktorým sa mi ťažko dýcha. Prvé dve noci mal teplotu. Prvý deň bezfarebný sopeľ, druhý deň už zelený hustejší sopeľ. Doktorka mu na základe telefonického hovoru predpísala Pamycon. Včera som mu ho dala prvýkrát a dnes mám pocit, že má skôr ako keby zapchatý nos a netečie mu už sopeľ. Dávala som mu aj Stodal a homeopatiká a do nošteka morskú vodu.

Je lepšie dávať hypertonickú alebo izotonickú vodu?

Čo ešte mu pomôže na zatekajúce hlieny?

Včera celý deň nič iné okrem chrumiek nepapal. Len sa dojči a pil vodu.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

prechodné nepapanie počas choroby je úplne normálne a prirodzené. Aj dospelí tak reagujú, aj deti. A navyše, dojčil sa takže energetický príjem mal. To je super. 👍

Čo sa týka morskej vody jednoznačne izotonickú. Hypertonická by ho štípala, takže tú pre detičky nie.

Na podporu vykašliavania môžete kúpiť sirup Mucosolvan Junior a dávať 2x denne 2,5 ml alebo prírodný extrakt z brečtanu Hedelix. Ten sa dávkuje 3x denne 2,5 ml.

Sirup Mucosolvan Junior

Sirup Mucosolvan Junior je liek vo forme sirupu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas