Je možné diagnostikovať reflux bez špeciálnych vyšetrení?

Zodpovedané
14. feb 2022

Dobrý deň,

naša pediatrička diagnostikovala skoro trojročnému synovi reflux. Už dva týždne má soplíky a tri noci mal dosť veľký záchvat kašľa. Taký chvíľkový kašeľ. Párkrát predtým sa sťažoval aj na bolesť bruška, ale vždy ho to po pár minútach prešlo.

Je možné na základe tohto diagnostikovať reflux bez nejakých odborných vyšetrení?

Ďakujem

Dobrý deň,

na diagnostiku refluxu nie je potrebné žiadne iné vyšetrenie. Sonografia je iba pomocná metóda, reflux sa dá pokojne diagnostikovať iba z kliniky.

V tomto prípade, ak ide o kašeľ pri soplíku a predtým nemal kašeľ v spánku, tak by som o refluxe nerozmýšľala. Nemám však možno toľko informácií, čo Vaša pani doktorka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas