Je normálna mierne zvýšená teplota po MMR očkovaní?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

moja dcérka bola minulý týždeň v utorok na očkovanie prvou dávkou MMR. Dcérka má biologický 1 rok a korigovaný 9 mesiacov. Na tretí deň po očkovaní mala zvýšenú teplotu do 37,5°C.

Keď spinká, tak zvýšenú teplotu nemá. Dnes je to už 6. deň a stále má zvýšenú teplotu. Ale nie celý deň.

Je to normálna reakcia?

Dokedy to môže trvať?

Môže ísť von, keď má len mierne zvýšenú teplotu?

Ďakujem

Dobrý deň,

po tomto očkovaní je normálne zvýšenie teploty od 5. do 14. dňa po očkovaní. Ak by však išlo o horúčky cez 38 °C, bolo by treba vyšetrenie lekárom, či nejde o nejaké ochorenie, nesúvisiace s očkovaním.

Keď má zvýšenú teplotu, v tej chvíli pobyt vonku nie. Ale mimo zvýšenej teploty, napríklad na ten spánok áno.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas