Je nornálne, že dcérka mala po očkovaní 6 dní teplotu?

Zodpovedané
17. nov 2019

Dobrý deň,

naša 15 mesačná dcérka bola očkovaná proti osýpkam, mumpsu a ružienke. Po 6. dňoch mala vysoké teploty (okolo 39 - 39,6°C). Dovtedy jej nič nebolo.

Lekár povedal, že dcérke sa buduje imunita a je individuálne ako telíčko zareaguje.

Je v poriadku, že mala 6 dní teploty vo dne a aj v noci?

Po podaní Paralenu a Nurofenu sa teplota znížila na hodinu - na dve.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri očkovaní MMr vakcínou zvýšená teplota je typicky aj s odstupom 1 až 2 týždňov.

Ak by teplota bola prítomná viac ako 3 dní, alebo sa stav dcérky v nejakom zmysle zhoršil, (dehydratácia, nezáujem o okolie, zvýšená spavosť) navštívte lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas