Je nutné podávať dieťaťu niečo po odsávaní soplíkov?

Zodpovedané
20. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom soplíkov u 7 mesačného synčeka. Pri liečbe Pamyconom, Sinupretom a Nasivinom sa na piaty deň spustili soplíky. Do 7 dni sme užívali spomínané lieky, teraz už dávam iba Physiomer a odsávam vysávačom. Ale stále má viac soplíkov, ktoré sú biele - priesvitné. Odsávam aj 5x za deň. Na výtere sme boli a všetko bolo negatívne.

Je nutné podať ešte niečo po odsávaní?

Izotonický roztok Physiomer dávam iba pred odsávaním.

Dobrý deň,

nie, nie je potrebné podať nič po odsávaní. Kvapky Nasivin môžete mať v liečbe maximálne 7 dní (ten sa má dávať do vyčisteného nosa).

Pamycon by som vysadila úplne nakoľko je výter čistý a sú to antibiotiká, takže sú zbytočné.

Nádcha môže trvať aj 2 týždne - režim odsávať, tekutiny, pokoj.

Kvapky Nasivin 0,01%

Kvapky Nasivin 0,01% patria do skupiny liekov nazývaných otorinolaryngologiká. Liek je určený novorodencom a dojčatám do 1 roku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas