Je opakovanie slov u 14-mesačného syna v poriadku?

Zodpovedané
14. jún 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Počítajú sa aj tie slová, ktoré po nás zopakuje?

Namiesto tých, ktoré vedel, ale teraz nepovie, tak povie nové, ale iba po nás. Opakuje po nás aj nové zvieratká. A opakuje po nás aj činnosti (hrebeňom sa češe, metlou upratuje, vysáva, atď.). Každý deň povie aj nové slovo, ale to tak, že po nás zopakuje, ak nie slovo, tak aspoň nejaké písmenká z toho. Buď prvé 2, alebo posledné, resp melódiu slová. Dáva pusinky aj posiela. Stále viac a viac komunikuje. Rukami nohami.

Mne stále hovorí mama, jasné krásne zreteľne. Zakričí na mňa aj v obchode.

Je to takto v poriadku?

Aj to sa považuje za regres?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, toto nie je vonkoncom regres - veď sa učí nové slová. 🙂 Slová v tomto veku nemusia byť zrozumiteľné. Pokojne to môžu byť iba prvé slabiky, ak to dieťa používa na daný predmet je to jeho slovo na daný predmet (napr nočník mže byť čik, alebo mačka mač, alebo voda oa)

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas