Je potrebná liečba, keď 6 mesačný syn má v moči baktérie?

Zodpovedané
22. jún 2021

Dobrý deň,

náš 6 mesačný chlapček mal v moči baktériu Serratia marcescens. Lekárka nám po dvoch mesiacoch, keď sme boli na očkovaní povedala, že vo výsledkoch z moču (pred 2 mesiacmi) mal nejakú baktériu a že moč ešte raz skontrolujeme. Vraj ani nevie čo to je za baktériu, ale keďže nemal teplotu, tak to neriešila.

Ak by bolo niečo v moči, mala nám volať. No nevolala. Keď mal syn 5 týždňov, tak sme my rodičia mali ľahký priebeh Covid-19. Syn príznaky nemal. V 8. týždni mal zápal močových ciest a liečil sa antibiotikami.

Akú baktériu môže mať?

Je potrebná liečba?

Ďakujem

Dobrý deň,

postupovala by som rovnako. Ak nie sú príznaky infekcie (teploty, neprospievanie), tak by som moč zopakovala, lebo pravdepodobne baktéria nie je v močových cestách, ale sa tam dostala pri odbere.

Ak by bola baktéria opäť prítomná, poradila by som sa s nefrológom, lebo s týmto nálezom som sa ešte nestretla.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas