Je priťahovanie do sedu správne cvičenie pre 5-mesačné bábätko?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

mám 5-mesačné bábätko, ktorému počas trakčnej skúšky ešte stále padá hlavička dozadu. Inak sa mi zdá, že robí všetky veci, čo by dieťa v jeho veku malo vedieť. Akurát na brušku sa rýchlejšie unaví a má problém s refluxom. Bruško riešime s fyzioterapeutom. Doktorka mi dnes v poradni povedala, že by tú hlavičku mal docvičiť. Ako spôsob cvičenia navrhla práve "priťahovanie do sedu". Všade na internete ale čítam, že takto sa s bábätkom cvičiť nemá, že je to test a nie spôsob cvičenia.

Aký je Váš názor?

Nemal by ho už vidieť aj neurológ?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nie je to forma cvičenia. Cvičte podľa odporúčaní fyzioterapeuta.

K vyšetreniu neurologom sa neviem cez internet vyjadriť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas