Je v poriadku, keď 15 mesačné dieťa ešte nechodí?

Zodpovedané
23. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej 15 mesačnej dcérky, ktorá ešte sama nechodí. Chodí iba okolo nábytku.

Je to v poriadku?

Občas povie mama a baba, ale inak nič.

Čo by malo vedieť 15 mesačne dieťa?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

takže dcérka chodí, iba potrebuje stále podporu (drží sa nábytku) - to je poriadku. To čo by malo vedieť 15 mesačné dieťatko je veľmi individuálne, veľmi nerada to popisujem. Každé dieťatko je individuálne a to, ktoré vie lepšie rozprávať, nemusí vedieť chodiť, to ktoré vie hádzať loptu nemusí vedieť niečo iné.

Každopádne sú určité veci, ktoré ak nevie, treba to dovyšetrovať: Ak vôbec nechodí, ak nevie povedať aspoň 5 slov, ak neuchopuje predmety do ručičiek, nereaguje na svoje meno.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas