Je v poriadku, keď pediatrička lieči suchý kašeľ a chrapčanie pri dýchaní iba po telefóne?

Zodpovedané
17. nov 2021

Dobrý deň,

môj 14 mesačný syn má už týždeň suchý kašeľ. Zo začiatku mal dva dni teploty a číri sopeľ. Teraz už niekoľko dní pri dýchaní chrapčí ako keby mal hlieny v krku. Kašeľ je stále skôr suchý a zase mu začal číry sopeľ. Je taký lepkavejší.

Doktorka to stále rieši len po telefóne a mám mu dávať Stoptusin, kalciovy sirup, morskú vodu do nošteka, odsávať a Nasivin. Mali sme mu spraviť aj antigénový test a bol negatívny.

Nemala by ho doktorka aspoň popočúvať?

Je liečba dostačujúca?

Ešte som mu navyše dávala Cebion 10 kvapiek denne.

Môžem s tým ešte pokračovať?

Ďakujem

Dobrý deň

liečba suchého kašľa mimo kalciového sirupu je dostačujúca (kalciový sirup za mňa zbytočný), s tým, že ak sa dá pridala by som inhalácie Vincentkou.

Či je dostačujúca liečba po telefóne? To Vám neodpoviem, lebo som dieťa nevidela. Pravdepodobne ide o virózu a takáto liečba by mala pomôcť. Ale vyšetrenie pacienta je dôležité na určenie diagnózy na 100%.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas