Je v poriadku nechutenstvo po očkovaní 5 mesačnej dcérky?

Zodpovedané
29. máj 2022

Dobrý deň,

moja 5 mesačná dcéra bola v stredu druhýkrát očkovaná a dostala druhú dávku Rotarixu. Odvtedy nechce jesť, ani vodu piť. Včera počas dňa vypila maximálne 200 ml tekutín (UM + voda cez striekačku) a večer vypila 180 ml UM. Mala aj teplotu 37,7ºC. Dnes to isté. Zatiaľ vypila dokopy asi 150 ml telutín (UM + voda zo striekačky). Teplotu dnes nemala.

Mám obavy, aby nebola dehydrovaná.

Odporučili by ste mi ísť s ňou na pohotovosť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

podľa klinického stavu dieťatka. Pokiaľ sa Vám zdá byť spavá, menej ciká, nemá záujem o hračky, tak je potrebná návšteva pohotovosti.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas