Je v poriadku slabé priberanie 6,5 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
27. feb 2022

Dobrý deň,

moja 6,5 mesačná dcéra posledné mesiace máličko priberá. Aj si dá z príkrmov, aj kašu. Nie sú to veľké porcie, Dojčí sa na požiadanie. Pomenej spapá aj chrumky. Idú jej zúbky, tak vie aj dosť naložiť do plienky. Váži 7 200 g. Narodila sa s váhou 3 690 g. Od poslednej poradne za tri týždni nič nepribrala. Nespokojná nie je, je iba plačlivá kvôli zúbkom.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

váhu má k svojmu veku peknú. Z dlhodobého hľadiska teda priberá a nevadí, že za 3 týždne nepribrala, keďže má menší príjem kvôli zubkom. Dojčená je na požiadanie, takže hydratovaná je dostatočne. To je dôležité. No a váha už nepôjde tak rýchlo hore, lebo začne aj byť mobilná - začne sedieť, pivotovať, štvornožkovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas