Je v poriadku stolica a časté kakanie trojmesačného bábätka?

Zodpovedané
15. dec 2021

Dobrý deň,

naše trojmesačné bábätko často máva riedku stolicu. Raz je v žltej farbe, potom v zelenej, inokedy v hnedo-žltej. Plne dojčím a niekedy má stolicu aj počas dojčenia.

Horúčky nemá. bľaboce a spinká. Žiadne zmeny nepozorujem. V piatok to bude týždeň

Ďakujem

PS. Fotku prikladám v druhej otázke

Dobrý deň,

pokiaľ bábätko priberá, prospieva, netrpí bolesťami bruška, nevracia prúdom, sú plienky pocikané pravidelne, tak takáto farba ani konzistencia stolice nie je chorobným príznakom, ale bežným javom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas