Je v poriadku žltá riedka stolica po zmene mlieka?

Zodpovedané
24. mar 2022

Dobrý deň,

dieťaťu sme zmenili mlieko na Sunar 2/AR a odvtedy (6 dní) má 3 - 4x stolicu úplne riedku a je žltej farby.

Je to v poriadku?

Upraví sa to, alebo treba zmeniť mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

stolica môže byť aj žltej farby, to nie je žiaden problém. Prechodná zmena konzistencie je možná, ak by pretrvávala viac ako 10 dní je vhodné kontaktovať pediatra.

Je dôležité aby bolo dieťatko dobre hydratované a aby boli plienky pocikané (riedkymi stolicami odchádza viac vody, aby nedochádzalo k prípadnej dehydratácii).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas