Je zelená riedka stolica u 6 týždňového bábätka v poriadku?

Zodpovedané
4. aug 2020

Dobrý deň,

mám 6 týždňové bábätko, ktoré je dojčené a zároveň dokrmované umelým mliekom Beba Optipro HA 1.

Posledné 2 dni mala dcérka stolicu raz za deň. Stolica bola zelenej farby a podľa mňa bola aj veľmi riedka. Kašovitá nebola. Dnes je viac zelená a riedka.

Je to v poriadku?

V čom môže byť problém?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môže to byť spôsobené mliečkom (po Bebe je často zelená stolica).

Neznamená to žiaden zásadný problém, pokiaľ bábätko je spokojné, vetry odchádzajú a nevracia, netreba farbu stolice riešiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas