Je zelená stolica u dvojtýždňového novorodenca v poriadku?

Zodpovedané
6. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej dvojtýždňovej dcérky, ktorá je plne kojená. Má zelenú stolicu. Predtým bola stolica žltá.

Je to v poriadku?

Na internete je mnoho rôznych názorov a som z toho už zmätená.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zelená stolica u novorodenca nie je problémom, ak nie sú prítomné iné varovné signály : krv v stolici, vracanie, neprítomnosť stolice, veľmi nafúknuté bruško, zmena stavu, teploty, chudnutie...

Inak iba farba stolice (zelená) nie je u novorodenca problémom - veľmi ju ovplyvňuje Vaša strava a celkové postupné dozrievanie črevnej mikrobioty...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas