Kedy má dieťa zvládnuť pretáčanie z bruška na chrbátik?

Zodpovedané
3. mar 2021

Dobrý deň,

moja dcérka má 5 mesiacov a práve sa začala pretáčať z chrbta na bruško.

Je to ok?

Nie je to neskoro?

Kedy má zvládnuť pretáčanie z bruška na chrbátik?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to v poriadku presne okolo tohto mesiaca plus mínus. Z bruška na chrbát cca o mesiac, ale je to aj o preferencii dieťatka.

Ak sa medzičasom naučí loziť, nebude to potrebovať lebo sa ku všetkému doplazí, tak to "nebude potrebovať robiť".

Postupne začne ísť na 4, robiť na 4 také zajačie skoky a potom začne štvornožkovať. Mohla by aj začať sedieť okolo 6 mesiaca, ale veľa detí to preskočí a začne sedieť až po štvornožkovaní.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas