Kedy môžem zaradiť jogurt ako náhradu za jednu mliečnu dávku?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

mám 5,5 mesačnú dcéru, ktorá je na umelom mlieku. Prikrmujeme od ukončeného 4. mesiaca. Od začiatku nemá rada mlieko a dostanem ho do nej len v polospánku a v noci. Je to celkom boj, preto by som chcela do nej tu mliečnu dávku nejako inak "prepašovať". Príkrmy veľmi rada papá, ovocný 100 g a mäsovo-zeleninový 100 - 130 g + voda na lyžicky.

Kedy by som mohla zaradiť jogurt ako náhradu za jednu mliečnu dávku?

Lepok nemáme ešte zaradený. Mám kúpenú Nominal ryžovú a jáhlovú kašu.

Môžem ju zarobiť do umelého mlieka a nahradiť tak ďalšiu dávku mlieka?

Koľko mlieka by mali 6-mesačné deti vypiť za 24 hodín?

Zvykne vypiť okolo 700 ml.

Ďakujem

Dobrý deň,

ideálne je začať mliečnou kašou. Teda do mlieka spraviť kašu alebo kúpiť instatnú mliečnu. Tým jej "naženiete mliečne výrobky". Ryža a ani pšeno nie sú lepkové potraviny. Ako lepok musíte zaradiť pšenicu, kuskus.

Závisí od dcérkinej váhy, od skladby jej ostatného jedálička, od toho ako priberá. Nakoľko sa ukazuje ako dobrá papkaňa, tak 700 ml mliečka denne jej môže stačiť.

Čo sa týka jogurtu, počkala by som ešte aspoň 6 týždňov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas