Kedy najneskôr je možné absolvovať tretie povinné očkovanie?

Zodpovedané
3. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom tretieho povinného očkovania. Syn ho mal naplánované pár dní pred prvými narodeninami, avšak lekárka je už dlhšie PN.

Keď sa lekárka vráti, je možné, že my už budeme odcestovaní na sviatky s tým, že budeme späť začiatkom januára. Syn bude mať rok v prvej polovici decembra.

Bude v januári už neskoro na tretie povinné očkovanie?

Kedy najneskôr je možné absolvovať tretie povinné očkovanie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie nebude neskoro. V podstate nie je "horná hranica" kedy sa očkovanie môže podať. Má sa podať hneď potom ako je možné ho podať. Čiže neodďaľovať ďalej podanie, aby bola zabezpečená najlepšie protilátková vyzbrojenosť dieťaťa. Takže hneď ako sa v januári vrátite sa dohodnete s pani dokorkou a synček sa zaočkuje.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas