Kedy začať prikrmovať syna, keď manžel má atopický ekzém?

Zodpovedané
19. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom začatia prikrmovania môjho 4-mesačného syna, ktorý je zatiaľ plne dojčený. Manžel má od detstva atopickú dermatitídu, alergiu na potraviny nemá ani jeden z nás. Neviem sa rozhodnúť, kedy začať s príkrmami.

Z čoho by mal syn v tomto kontexte väčší profit - z exkluzívneho dojčenia do 6 mesiacov, alebo z využitia imunologického okna?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko nemáte rodinnú záťaž potravinových alergii, tak by som pokojne nechala synčeka na plnom dojčení do 6. mesiaca.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas