Koľko by malo spinkať trojmesačné bábätko?

Zodpovedané
10. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom spánku trojmesačného dieťaťa. Mojej bábätko veľmi málo spí, maximálne 30 minút.

Je to v poriadku?

Koľko by malo spinkať trojmesačné bábätko?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je to veľmi rôzne, sú detičky, ktoré spia lepšie, ktoré horšie a ktoré veľmi zle. Aj 30 minútové spánky počas dňa sú spánky, bude sa to predlžovať. Ak dieťatko prospieva, priberá, je v poriadku.

Celkovo detičky v tomto veku spia ešte opakovane cez deň kratšie spánky, ktoré sa predlžujú, tak isto sa predlžuje postupne čas bdelosti počas dňa.

V noci niektoré deti prespia aj celú noc, niektoré sa budia stále každé 3 hodiny. Je to veľmi individuálne.

Veľký súvis je či sú deti kojené, v akom prostredí spinkajú, čo má v strave kojaca matka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas