Koľko dní po MMR očkovaní môže dieťa dostať Synagis?

Zodpovedané
26. feb 2023

Dobrý deň,

dcérka má 18 mesiacov a ešte nemala MMR vakcínu. Chcem ju ísť dať zaočkovať, ale 6. marca ideme na hospitalizáciu (kontrola u špecialistu). 7. marca má dostať Synagis.

Môžem ju dať zaočkovať teraz (dnes alebo v pondelok)?

Alebo mám radšej počkať týždeň po dávke Synagisu?

Koľko dní po MMR očkovaní môže dostať Synagis?

Ten dostáva mesačne, teraz to bude posledná dávka.

Kedy môžem očakávať vedľajšie účinky po MMR?

Má oslabenú imunitu kvôli genetickému metabolickému ochoreniu (mucolipidoza 2/3). Pýtam sa preto, lebo nechcem rušiť termín hospitalizácie a zároveň jej už chcem dať čím skôr MMR. Pediatrička a ani pneumologička mi nezdvíhajú, tak skúšam tu.

Ďakujem

Dobrý deň,

pozerala som indikácie, pretože skúsenosti s tým nemám.

Dočítala som sa nasledovné: Pretože monoklonálna protilátka je špecifická pre RSV, neočakáva sa interferencia palivizumabu s imunitnou odpoveďou na vakcíny.

Z toho mi vyplýva, že podanie MMR v pondelok a následná hospitalizácia a podanie Synagisu by nemali interferovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas