Koľko umelého mlieka má vypiť 12 mesačné dieťa za deň?

Zodpovedané
30. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pitia umelého mlieka 12 mesačným dieťaťom.

Koľko umelého mlieka by malo vypiť za deň?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

po prvom roku by denný príjem mlieka, resp. mliečnych pokrmov mal predstavovať 330ml/deň. Veľmi záleží od toho ako dieťa jedáva a či mu stačí teda pitie mliečka 2 x denne, alebo treba dávať aj v noci atď.

Je to teda individuálne. Určite však netreba dávať mliečka vyslovene veľa, pretože potom odmieta dieťa ostatné nutričné výživné pokrmy (mäso, vajcia, lepok, ovocie, zeleninu).

Dieťa po prvom roku by malo celkovo vypiť niečo okolo litra tekutín denne - s vyššou hmotnosťou toto množstvo stúpa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas