Má môj 7-mesačný syn alergickú reakciu na slnko?

Zodpovedané
29. jún 2022

Dobrý deň,

mám 7-mesačného synčeka, ktorý má drobné vyrážky na celej tváričke, nožičkách a ručičkách. Teda okrem hrudníka a chrbátika. Iba na častiach, ktoré boli vystavené slnečnému žiareniu.

Môže mať alergiu na slnko?

Ak áno, čím treba telíčko natierať, aby to zmizlo?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť napr aj o potničky, neviem Vám povedať. Pokiaľ je dieťatko vystavované slnečným lúčom, musí byť vždy natreté (minerálnym filtrom napr. Bioderma Mineral Photoderm 50+).

Nateraz kúpte hypermangán na upokojenie a zarobte do pohárika na slaboružovo a vlejte do vaničky pri kúpaní.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas