Má moje dieťa reakciu na uštipnutie včelou?

Zodpovedané
28. júl 2022

Dobrý deň,

syna v piatok uštipla do dlane včela, žihadlo sa vytiahlo. V ten deň mal len mierny opuch. Na druhý deň už mal zvýšenú teplotu 37,7°C, bolela ho hlava a zvracal. V nedeľu zrána len raz zvracal. Potom mu už bolo dobre, teplotu nemal a nevracal.

V pondelok ráno sa mu na ruke objavili 4 vyrážky, ktorého nesvrbia. Inak je dieťa v poriadku, čulé, pekne sa hrá. Náš pediater má dovolenku.

Môže to byť reakcia na uštipnutie včelou?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nejde o reakciu poštípanie včelou. Nález vyzerá ako kiahne. Uvidíte či sa rozšíri, prípadne bude aj vo vlasatej časti a ako sa vyrážky správajú. Pokiaľ sa najprv naplnia a potom prasknú, tak ide o kiahne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas