Má moje dvojročné dieťa vyrážky z norovírusu?

Zodpovedané
29. jún 2022

Dobrý deň,

minulý týždeň nám zistili v nemocnici norovírus. Malá má 2 roky. Dnes sa jej objavili vyrážky na chrbte a bruchu, ktoré ju svrbia.

Môže to byť z toho norovírusu, alebo sú to len potničky?

Alebo z jedla?

Včera jedla mrkvový odvar a doobeda probiotický biely jogurt Activia. Okrem toho ešte pokračujeme v diétnom jedle (tyčinky, banán, suchý rožok, piškóty).

Kedy asi nie je dieťa infekčné?

Minulý týždeň vo štvrtok sme prišli z nemocnice, boli sme na infúziách 2 dni. Včera mi pani doktorka vravela, že ešte je infekčná. Včera mala 3x stolicu. Prvé dve boli normálne, posledná bola riedšia. Ale už nie zelená kaša ako predtým.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri noroviruse nie je vyrážka typická. Infekčnosť je podľa prejavov - pokiaľ ešte mala riedku stolicu (hoci nie ako predtým), tak ešte infekčná stolica bude.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas