Má predčasné narodenie dieťatka vplyv na jeho psychomotorický vývin?

Zodpovedané
13. jan 2021

Dobrý deň,

syn je narodený 5.11.2020. Čiže dnes má už niečo cez dva mesiace. Je však narodený o 4 týždne skôr (v 35tt+6).

Môže to mať vplyv na jeho psychomotorický vývin a bude mať niektoré veci oneskorené?ň

Ešte stále nás nevníma a ani sa neusmieva.

Dá sa tomu nejako dopomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa dieťatko neusmieva je nutné neurologické vyšetrenie. Predpokladám, že ste v sledovaní detského neurológa kvôli predčasnému pôrodu, ak nie určite je potrebné vyšetrenie.

Práve kvôli psychomotorickému vývoju a sledovaniu je potrebné u predčasniatok sledovanie.

V dôsledku predčasného pôrodu môže byť vývoj opozdený, musí byť pod dohľadom, potom sa intervenuje podľa toho, čo určí neurológ - napr rehabilitácia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas