Má teplota súvislosť s chorobou ruky-nohy-ústa?

Zodpovedané
26. júl 2022

Dobrý deň,

moja 4-ročná dcéra má tretíkrát za sebou teploty, ktoré trvajú 24 hodín. Prvýkrát začala mať teploty 27. júna. Najvyššiu teplotu mala 39,6°C a nevedeli sme ju znížiť. Išli na pohotovosť, kde jej bola diagnostikované choroba ruky-nohy-ústa. Vraj na to nie sú žiadne lieky.

Ďalší deň jej teplota úplne klesla, vyhodili sa afty. Tie sa zahojili a bolo dobre. O 2 týždne 9. júla sa jej znova zvýšila teplota. Maximálne mala 38,2°C. Teploty trvali znova 24 hodín bez iných príznakov choroby. Teraz po 2 týždňoch 23. júla jej zase vyskočili. Raz mala 39,1°C, ale po podaní lieku do 20 minút teplota klesla. Teploty znova trvali 24 hodín.

Môže to mať ešte súvis s tou chorobou ruky-nohy-ústa?

Dcéra je inak veselá a na nič sa nesťažovala.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, súvis s prvotnou chorobou by to nemalo mať. Môže ísť o prehriatie, úpal, prípadne inú virózu...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas