Mesačné bábätko stále kaká. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
25. apr 2020

Dobrý deň,

mesačné plne kojené bábätko má nonstop stolicu. Vykaká sa a za chvíľu zase kaká. Takto to je celý deň.

Priberá krásne. Za 4 týždne pribral 1100 g. Zadoček má zaparený, stolicu má peknú žltú.

Čo nám odporúčate?

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na zaparenie ak nezaberá Sudocream/Bepanten, tak skúste ung. Yecoris - rybaciu masť.

Stolica do každej plienky, ak dieťatko pekne priberá nie je problémom. Navyše ak tak krásne priberá ako píšete.

Skúste zaradiť probiotiká denne a vylúčiť dočasne zo stravy mliečne výrobky. Uvidíte efekt.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas