Môj štvorročný syn je často chorý. Ako mu môžem pomôcť?

Zodpovedané
9. dec 2019

Dobrý večer,

môjmu štvorročnému synovi vyšiel nedávno z výteru streptokok a doktorka mu dala iba Trifed sirup a Dexa-Gentamicin do nosa. Po pár dňoch sa mu stav zlepšil, soplíky už nemal.

Po týždni v škôlke opäť ochorel a zase mu doktorka predpísala to isté. Som si istá, že za to môže ten streptokok. Od septembra sme si prešli laryngitídou, asi 4-5x soplíky a kašeľ na striedačku so škôlkou. Minulý rok bolo to isté. Bol viac doma ako v škôlke a som z toho nešťastná.

To isté začína aj toho roku. V lete mal vyberané mandle. Všetky choroby od neho chytá aj 1,5 ročná dcérka, ktorá je neustále chorá a potom to chytím aj ja. Je to stále dookola a takto sa fungovať nedá. Som si istá, že je za tým nejaká príčina prečo sa mu to stále vracia.

Veľa detí, ktoré sú s nim v triede navštevujú škôlku pravidelne, tak nie sú tak často choré. Nie je možné, aby nechodil do škôlky.

Čo by sa s tým dalo robiť aby nebol tak často chorý?

Ďakujem

Dobrý deň,

niektoré detičky sú choré častejšie ako iné. Nemyslím si, že príčinou je Streptokokm (tým je zrejme osídlený).

Treba podporiť imunitu, teraz kúpte Imunoglukan a dávajte ho 3 mesiace a 3-mesačnú kúru nosnými probiotikami. To by mohlo pekne pomôcť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas