Môže 20 mesačná dcérka dostať kvasinkovú infekciu od matky?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

pred pár dňami som z ATB ako nežiaduci účinok dostala kvasinkovú infekciu. Hneď ako som zistila, že mám nejaký problém, tak som si ruky umývala častejšie a používala a teda ešte používam dezinfekciu.

Mohla to ešte v začiatkoch (inkubačná doba) dostať odo mňa aj moja 20 mesačná dcéra?

Posledné dni sa párkrát denne chytí za plienku spredu a začne plakať. Nezdá sa mi u nej žiadny opuch, ani začervenanie intímnych častí.

Ďakujem

Dobrý deň,

takýto prenos ochorenia je nepravdepodobný.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas