Môže byť reakcia na MMR vakcínu 4 dni od podania?

Zodpovedané
11. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom reakcie ma MMR vakcínu.

Môže byť reakcia na MMR vakcínu 4 dni od podania?

Môj syn bol prvýkrát očkovaný v 2,5 roku na MMR a po 4 dňoch mal neúnosné zvracanie, vysokú teplotu tri dni do 39,5°C, svetloplachosť a nejaké čierne škrvny na podnebí. Lekárka nám to neuznala ako následok po očkovaní.

Teraz má 5 rokov a preočkovanie ešte stále nemá. Mám strach a najradšej by som ho dala zaočkovať až neskô. Ja som momentálne tehotná.

Aký je Váš názor?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nevyzerá to ako typická reakcia na očkovanie. Skôr by som povedala, že sa na návšteve u lekára nakazil baktériou od iných detí.

Rozumiem Vášmu strachu, ale nemyslím si, že je priama súvislosť medzi očkovaním a vtedajším ochorením Vášho synčeka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas