Môže byť šúpanie kože spôsobené prekonaným ochorením ruky, nohy, ústa?

Zodpovedané
29. nov 2022

Dobrý deň,

deti mali asi pred 3 týždňami mierne teploty a následne sa manželovi vytvorili vyrážky na nohách aj rukách. Z toho sme usúdili, že asi deti prekonali ochorenie ruky, nohy, ústa, aj keď bez vyrážok. Už pár dní sledujem, že sa synovi šúpe koža na nohách. Nesťažuje sa na nič. Nosí zimné topánky a nemám pocit, že by sa mu nejako potili nohy.

Môže byť šúpanie kože spôsobené prekonaným ochorením ruky, nohy, ústa?

Ďakujem

Dobrý deň,

inak je synček aktuálne zdravý? Nemá problémy? Ak by mal, mohlo by ísť o symptóm ochorenia, ktoré vzniká napr aj po Covide-19.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas