Môže mať soplík spojitosť so slzavým očkom?

Zodpovedané
8. mar 2019

Dobrý večer,

mám 7 týždňové bábätko, ktoré bolo pred 3 týždňami choré. Ostalo mu z toho slzavieť pravé očko. Doktorkou odporúčaný OCUflash nepomohol. Skôr sa mi zdá, že sa to zhoršuje. Je tam aj drobný hnis.

Dnes nám lekárka predpísala Pamycon. Dcérke chrapčí v nošteku, odsávam jej soplíky 3-4× za deň.

Môže mať soplík spojitosť so slzavým očkom?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčala by som Vám návštevu očného lekára. Ten Vášmu bábätku môže spraviť výter oka, vylúči nepriechodnosť slzných kanálikov a predpíše potrebné očné kvapky/prípadne s obsahom lokálneho antibiotika podľa výsledku výteru.

Soplík u dcérky s výtokom z očka súvisieť môže, ale nemusí.

Každopádne Pamycon do nosa dávajte podľa odporúčaní Vašej lekárky. Vhodné je doplniť aj morskú vodu, evidentne dekongestíva (podľa charakteru nádchy).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas