Môžem dať 8 mesačnej dcérke už kravské mlieko?

Zodpovedané
13. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 8 mesačnej dcérky, ktorá papá Sunar AR + príkrmy 3x za deň. Mám pocit, že umelé mlieko už nechce. Papá stále menšie a menšie dávky. Naposledy vypila 150 ml, ale príkrmy spapá vždy všetky. Tie sú cca 200 g.

Môžem jej dať už kravské mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie kravské mlieko môže až po roku, prinajlepšom až po 3. roku života. Dovtedy priamo na pitie umelé (na varenie už kravské môžete používať).

Keďže tak pekne papká príkrmy, asi jej stačí toľko mliečka, asi nie je hladná, aj keď v tomto veku by to mohlo byť aj okolo 500 ml..

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas