Môžem dať dcérke všetky tri dávky proti žltačke, plus očkovanie proti chrípke, plus aj Hexu a Prevenar?

Zodpovedané
12. okt 2020

Dobrý deň,

moju dcérku budú očkovať proti žltačke. Sú to tri dávky.

Môžem jej dať všetky tri dávky, plus očkovanie proti chrípke, plus aj Hexu a Prevenar?

Doktorka mi povedala, že áno.

Ďakujem

Dobrý deň,

chrípku s hexavakcínou a prevenarom určite áno. Žltačka B je v hexavakcíne.

Ak myslíte očkovanie proti žltačke A - teda príravok HAVRIX . Ten sa môže podávať súbežne s ktoroukoľvek z nasledujúcich očkovacích látok: s očkovacou látkou proti týfusu, s očkovacou látkou proti žltej zimnici, s očkovacou látkou proti cholere (podávanou injekčne), s očkovacou látkou proti tetanu alebo s monovalentnými alebo kombinovanými očkovacími látkami obsahujúcimi vírusy osýpok, príušníc, ružienky a ovčích kiahní.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas