Môžem dieťaťu rozrábať kašu s mliekom Kendamil?

Zodpovedané
11. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kaší, ktoré sa rozrábajú mliekom. Dcérka ma 9 mesiacov a od tretieho mesiaca kvôli refluxu pije Humanu AR. U nás sa už toto mliečko nedá kúpiť, tak nám ho známa posiela z Rakúska.

Keď je situácia taká aká je, môžem dcérke kašu na olovrant robiť s iným mliekom?

UM pije už len večer a nad ránom, niekedy cez deň pred spaním, ale to vypije len 60 ml. Papá kaše Kendamil,

Mohla by som jej rozrábať aj kašu s mliekom Kendamil?

Ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme, že môžete.

Celkovo AR formula už v tomto mesiaci asi nie je nutná, nakoľko dcérka papá najmä tuhú stravu a reflux by už mať nemala.

Takže môžete aj celkovo prejsť na iné (nie AR) mliečko.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas