Na čo si dať pozor po prekonaní Covidu-19 u dieťaťa?

Zodpovedané
5. sep 2022

Dobrý deň,

od 1. septembra sme vrátane 21-mesačného syna pozitívni na Covid-19. Mal 2 dni horúčky, podávali sme mu každých 4 - 5 hodín striedavo Nurofen a Panadol. Jednu noc dostával aj zábaly, odmietal nám piť, tak sme mu podali striekačkou rehydratačný roztok Kulíšek.

Potom sa mu stav zlepšil, teplota mu na tretí deň klesla na 38ºC. Podali sme mu ešte Nurofen sirup. Na ďalší deň teplota kolísala medzi 37 - 37,3ºC. Dnes je zatiaľ bez teploty, nič iné sa ku chorobe nepridružilo.

Na čo si máme pri synčekovi dávať pozor po prekonaní Covid-19?

Čo si máme na ňom všímať?

Veľmi sa obávam postcovidového syndrómu, ktorý sa u detí objavuje a hovorí sa o ňom, že vie byť nebezpečný.

Ako postupovať, keď sa objaví nejaké ochorenie alebo teplota v najbližších týždňoch?

Máme vyhľadať lekára?

Synovi ešte od júna podávame Imunoglukan na odporučenie pediatra, lebo mal časté soplíky a infekty.

Je možné v tom pokračovať aj teraz, alebo máme mať nejakú pauzu?

Na príbalovom letáku je uvedené, že kúra má trvať 2 - 3 mesiace. My mu ho podávame už štvrtý mesiac. Ako sme zistili, že je pozitívny, tak sme podávali Imunoglukan Akut. Dúfam, že som tým nič nepokazila.

Ďakujem

Dobrý deň,

spravili ste dobre, že ste nasadili Imunoglukan Acut a môžete pokračovať mesiac v klasickom Imunoglukane. Potom pauza.

Po Covide fungujte klasicky, nič špeciálne neriešte. Ak by sa čokoľvek vyskytlo, treba iba podať informáciu, že synček prekonal Covid. A info o všetkom, čo sa vyskytlo - teploty, kožné vyrážky, tráviace obtiaže atď...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas