Po koľkých dňoch trvania horúčky treba ísť k lekárovi?

Zodpovedané
8. jan 2020

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom horúčky u dvojročného dieťaťa.

Po koľkých dňoch trvania horúčky treba ísť k lekárovi?

Kedy sa už ukáže zápal z CRP testu?

Koľko čípku Nurofen 60 mg môžem dať dvojročnému 10 kg vážiacemu dieťaťu?

Reže sa čípok po dĺžke, keď sa dáva iba polovica?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

CRP stúpa rôzne podľa dôvodu, napríklad pri zápale obličky okamžite, pri zápale pľúc pomalšie, pri zápale hrdla, mandlí je to postupné.
Vždy po 2-3 dňoch vysokých teplôt je CRP pozitívne, ak ide o bakteriálnu infekciu.

Nurofen pre 10 kg dieťa vyrátate 10mg/kg - to je 10x10=100mg - čiže 1,5 čipka.

Ako čípok režete je úplne jedno. Všade je účinnej látky rovnako - pozdĺžne sa rozrezať však nedá - bude sa drobiť, normálne ho rozrežte na polovicu.

Po 2-3 dňoch zrážania horúčky je treba ísť k lekárovi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas