Počas dojčenia som zjedla plesnivé jedlo. Mohla som ublížiť synovi?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň,

dnes som zistila, že som pred pár dňami omylom zjedla plesnivú mozarellu (asi 3 plátky). Deň na to som zvracala a mala hnačku. Dojčím 6 mesačného syna, ktorý mal taktiež zažívacie ťažkosti (kŕče v brušku, plynatosť, hlien v stolici). Myslela som, že máme nejakú črevnú virozu a neriešila som to.

Mohla som synovi ublížiť?

Prechádzajú toxíny do mlieka?

Má cenu ešte teraz nejako obmedzovať dojčenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nemá cenu obmedzovať dojčenie. Strava matky ovplyvňuje dieťatko maximálne 24 hodín, takže v tomto čase už vôbec nie. Osobne si ani nemyslím, že synčekove problémy by mali súvis s tým, že ste zjedli 3 plátky mozarely. Nasaďte mu probiotiká Probiofix imun. Nech využíva celé balenie a všetko je v poriadku. Nebojte sa, neublížili ste mu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas