Pomáha pri siedmej chorobe Ichtyol?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

10-mesačnej dcérke pediatrička na základe fotky z mailu potvrdila siedmu chorobu. Má výsyp na kolienkach, v okolí úst a prstoch na rukách. Dcéra veľmi malo papá, zväčša len troška ovocia. Už ju nedojčím.

Mám jej dať cez deň aj UM?

Môžem jej podávať vitamín B a masť Ichtyol, ktorú odporučila lekárka?

Je potrebné izolovať preventívne aj jej 3-ročnú sestru?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, dávajte jej cez deň UM. V tomto veku ešte mlieko má v strave byť zastúpené okolo 500 ml denne. Vitamín B (ak nájdete pre jej vekovú skupinu), tak určtie neuškodí. Ak doktorka odporučila Ichtyol, asi s ním má dobrú skúsenosť, Ja pri 7. chorobe skôr niečo typu Fenistil chladivý gel, ak prejavy svrbia.

Preventívne izolovanie je už zbytočné, nakoľko inkubačná doba je okolo 5 dní, tak je už pravdepodobne dcérka v nej. Buď sa ochorenie prejaví alebo nie - kontakt už mali.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas