Pomohla by 5-ročnému synovi návšteva detského psychológa?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

mám 5-ročného syna, ktorý je veľmi citlivý a plače doslova kvôli všetkému. Jeho najväčším problémom je strach z nových situácií.

Keď ideme na detské vystúpenie, on radšej stojí vzadu, aby bol ďalej od ostatných ľudí. Na detské ihrisko ide len tam, kde nikto nie je. Keď sa chcel naučiť lyžovať, nakoniec z toho nič nebolo, pretože sa bál. Keď idú zo škôlky na výlety, je vždy na konci skupiny, lebo má strach. Keď vidí nejakého maskota, ani k nemu nepríde, pretože sa bojí. Teraz sa má zúčastniť plaveckého výcviku zo škôlky, ale uvažujem, či som spravila dobre, že som ho prihlásila. Určite sa báť a nebude chcieť ísť do vody.

Pomohla by synovi návšteva detského psychológa?

Alebo máme len čakať a všetko mu vysvetľovať, aby sa zbavil strachu z nových situácií?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade by ste mali psychológa konzultovať vy - povedať mu o správaní synčeka a o tom, že by ste mu chceli pomôcť zvládať situácia pre neho lepšie. Určite Vám pre začiatok navrhne nejaké stratégie a možno nebude ani potrebné ísť k psyhológovi so synčekom.

Určite sa na niekoho obráťte, na to psychológovia predsa sú 🙂

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas