Poradíte mi ohľadom liečby mrlí?

Zodpovedané
13. jan 2020

Dobrý deň,

dcérka sa nakazila mrľou detskou. Od pediatra sme dostali liek Vermox. Užívala ho ráno a večer - 3 dni, spolu 6 tabletiek. Potom máme mať 2 týždne prestávku, liečbu opakovať a potom znova opakovať po mesiaci.

Lieči sa celá rodina aj keď u nikoho sa nič neprejavilo. Dcéra skončila v nedeľu s prvou dávkou tabletiek. Dnes mala v stolici kopu mrlí, ktoré voľným okom vidím.

Mám znova nasadiť tabletky, či počkať tie dva predpísané týždne?

Je to v poriadku, že v stolici sú stále mrle?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

držte sa predpísaného dávkovania. Mrle sú v rôznych štádiach vývoja, preto treba opakovať po (väčšinou) 3 týždňoch.

Ja som zvyknutá na trošku inú schému, ale držte sa tejto pokojne. Po celkovom preliečení určite mrle prítomné už nebudú.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas