Postačí synovi podávanie Mucosolvanu a Stoptussinu?

Zodpovedané
5. feb 2023

Dobrý večer,

môj 20-mesačný syn má už 3 dni zvýšenú teplotu 37,3 - 37,8°C. Zatiaľ som mu nedávala Nurofen a ani nič podobné. K tomu sa mu pred 2 dňami pridružil vlhký kašeľ, z ktorého vracia. Má aj zadnú nádchu.

Stačí, ak mu budem podávať Mucosolvan a Stoptussin podľa rady sestričky, alebo mám ísť už radšej k doktorovi na vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň

pokiaľ vracia z kašľa, tak Mucosolvan by som nedávala. Tým, že sa podporuje tvorba hlienov, ktoré synček nevie vykašľať, tak vracia. Radšej dávajte pri záchvatovitom kašli Stoptussin.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas